Browse By

Selamat Bertugas Pemimpin Baru

Saya pasti anda telah pun sedia maklum mengenai keputusan Pilihanraya Umum ke-12 yang baru sahaja diumumkan di akhbar-akhbar. Persaingan kali ini sememangnya cukup sengit dengan beberapa pengambilalihan kerusi  di Parlimen mahu pun di Dewan Undangan Negeri. Ini menunjukkan begitu hebatnya kuasa rakyat dalam menentukan masa depan negara.
Saya mengharapkan kerajaan baru yang ditubuhkan akan lebih mantap dan lebih prihatin dengan keperluan rakyat. Sekarang mungkin tibalah masanya untuk kita sama-sama melihat bagaimana pemimpin-pemimpin yang terpilih ini menunaikan janji-janji yang telah dilafazkan sewaktu berkempen dahulu.

Tanggungjawab sebagai pemimpin seperti yang kita tahu amat besar dan berat, sebagai rakyat berikanlah sokongan tidak berbelah bagi kepada pemimpin baru kita ini. Hidup ini akan lebih tenteram jika rasa sangsi kepada pemimpin kita jauhkan. Selamat bertugas pemimpin baru!

Berikut adalah senarai pemimpin baru yang terpilih:
N21 – PERAMU JAYA : Ibrahim Awang Ismail (BN-Umno)
N21 – BUKIT KEPAYANG : Cha Kee Chin (DAP)
N8 – BAGAN JERMAL : Lim Hock Seng (DAP)
P87 – KUALA KRAU : Ismail Mohamed Said (BN-Umno)
P85 – PEKAN : Datuk Seri Mohd Najib Tun Razak (BN-Umno)
N11 – PERMATANG PASIR : Mohd Hamdan Abd Rahman (Pas)
N12 – PENANTI : Mohammad Fairus Khairuddin (PKR)
P149 – SRI GADING : Datuk Mohamad Aziz (BN-Umno)
P91 – ROMPIN : Datuk Seri Dr Jamaluddin Mohd Jarjis (BN-Umno)
N16 – BUKIT TUKU : Abdul Fattah Harun (Pas)
P150 – BATU PAHAT : Dr. Mohd. Puad Zarhashi (BN-Umno)
N36 – SEDILI : Rasman Ithnain (BN-Umno)
N41 – MANEK URAI : Ismail Yaacob (Pas)
P7 – PADANG TERAP : Mohd Nasir Zakaria (Pas)
N19 – DEMIT : Muhamad Mustafa (Pas)
P2 – KANGAR : Datuk Seri Mohd Radzi Sheikh Ahmad (BN)
P120 – BUKIT BINTANG : Fong Kui Lun (DAP)
P47 – NIBONG TEBAL : Tan Tee Beng (PKR)
P78 – CAMERON HIGHLANDS : S .K. Devamany (BN-MIC)
N48 – SKUDAI : Boo Cheng Hau (DAP)
P64 – IPOH TIMUR : Lim Kit Siang (DAP)
P128 – SEREMBAN : John Fernandez (DAP)
P52 – BAYAN BARU : Datuk Zahrain Hashim (PKR)
N33 – BILUT : Datuk Ho Khai Mun (BN-MCA)
N12 – BAKAR BATA : Datuk Paduka Ahmad Bashah Md Hanipah (BN-Umno)
P73 – PASIR SALAK : Datuk Tajuddin Abdul Rahman (BN-Umno)
N22 – JELAWAT : Abdul Aziz Abdul Kadir (Pas)
P83 – KUANTAN : Fuziah Salleh (PKR)
P69 – PARIT : Mohd Nizar Zakaria (BN-Umno)
N35 – KEMUNING : Wan Ahmad Lutfi Wan Sulaiman (Pas)
P55 – LENGGONG : Datuk Samsul Anuar (BN-Umno)
N15 – TRONG : Datuk Rosli Hussin (BN-Umno)
N29 – JENGKA : Wan Salman Wan Ismail (BN-Umno)
N39 – BOTA : Datuk Nasaruddin Hashim (BN-Umno)
N31 – BAGAN PINANG : Azman Mohd Nor (BN-Umno)
P169 – KOTA BELUD : Datuk Abdul Rahman Dahlan (BN)
N5 – TABOH NANING : Latipah Omar (BN-Umno)
N22 – PANTAI MANIS : Datuk Abdul Rahim Ismail (BN-Umno)
P142 – LABIS : Chua Tee Yong (BN-MCA)
P46 – BATU KAWAN : Dr P. Ramasamy (DAP)
P53 – BALIK PULAU : Mohd Yusmadi Yusoff (PKR)
P24 – KUBANG KERIAN : Salahuddin Ayub (Pas)
P6 – KUBANG PASU : Datuk Mohd Johari Baharum (BN-Umno)
P158 – TEBRAU : Ling Ban San@ Teng Boon Soon (BN-MCA)
P3 – ARAU : Datuk Ismail Kassim (BN-Umno)
P58 – BAGAN SERAI : Mohsin Fadzli Samsuri (PKR)
N41 – PUTERI WANGSA : Abdul Halim Suleiman (BN-Umno)
N21 – GUAR CHEMPEDAK : Datuk Dr Ku Abd Rahman Ku Ismail (BN-Umno)
P179 – RANAU : Datuk Sirigan Gubat (BN-Upko)
N20 – SUNGAI LIMAU : Azizan Abdul Razak (Pas)
P88 – TEMERLOH : Datuk Saifuddin Abdullah (BN-Umno)
N22 – GURUN : Dr Leong Yong Kong (BN-MCA)
P175 – PAPAR : Rosnah Abdul Rashid Shirlin (BN-Umno)
N40 – TELUK BAHANG : Datuk Seri Dr Hilmi Yahya (BN-Umno)
N36 – PENGKALAN BAHARU : Datuk Hamdi Abu Bakar (BN-Umno)
P19 – TUMPAT : Datuk Kamarudin Jaffar (Pas)
P68 – BERUAS : Ngah Hoo Kam (DAP)
N22 – TANJUNG BUNGA : Teh Yee Cheu (DAP)
N34 – PANTI : Datuk Baderi Dasuki (BN-Umno)
N21 – KAWANG : Datuk Gulamhaidar@ Yusof Khan Bahadar (BN-Umno)
N34 – TEMANGAN : Dr Mohamed Fadzli Hassan (Pas)
N34 – PAYA TERUBONG : Yeoh Soon Hin (DAP)
P155 – TENGGARA : Datuk Halimah Mohamed Sadique (BN-Umno)
N8 – USUKAN : Datuk Japlin Akin (BN-Umno)
P162 – GELANG PATAH : Tan Ah Heng (BN-MCA)
P49 – TANJONG : Chow Kon Yeow (DAP)
N33 – PULAI CHONDONG : Zulkifli Mamat (Pas)
N31 – KUPANG : Johari Abdullah (Pas)
N30 – BAYU : Azmi Che Hussein (BN-Umno)
N23 – MELOR : Wan Ismail Wan Jusoh (Pas)
P28 – PASIR PUTEH : Muhammad Hussin (Pas)
P74 – LUMUT : Datuk Kong Cho Ha (BN-MCA)
N15 – ANAK BUKIT : Amiruddin Hamzah (Pas)
P30 – JELI : Datuk Mustapa Mohamed (BN-Umno)
N17 – PENGKALAN KUNDOR : Phahrolrazi Zawawi (Pas)
N29 – SELISING : Dr Saiful Bahrin Mohamad (Pas)
N51 – PASIR PANJANG : Mohammad Nizar Jamaluddin (Pas)
P10 – KUALA KEDAH : Ahmad Kasim (PKR)
N16 – KUBANG ROTAN : Mohd Nasir Mustafa (Pas)
N14 – LIKAS : Datuk Liew Teck Chan (BN-SAPP)
N1 – TANAH RATA : Ho Yip Kap (Bebas)
P18 – KULIM-BANDAR BAHARU : Zulkifli Noordin (PKR)
N43 – PERMAS : M Munusamy (BN-MIC)
N38 – KUALA BALAH : Abdul Aziz Derashid (BN-Umno)
N44 – TANJONG PUTERI : Adam Sumiru (BN-Umno)
N32 – GAAL : Dr Nik Mazian Nik Mohamad (Pas)
N45 – STULANG : Mok Chek Hou (BN-MCA)
P161 – PULAI : Datuk Nur Jazlan Mohamed (BN-Umno)
N51 – BUKIT BATU : Cheong Chin Liang (BN-Gerakan)
N15 – GUAL PERIOK : Mohamad Awang (Pas)
N14 – BUKIT NANING : Datuk Abdullah@Md. Khalid Md. Ali (BN-Umno)
N52 – SENAI : Ong Kow Meng (DAP)
N7 – BATU KURAU : Kapt (Rtd) Datuk Mohd Najmuddin Alias (BN-Umno)
N3 – KOTA SIPUTEH : Datuk Abu Hassan Sarif (BN-Umno)
N59 – TANJONG BATU : Datuk Hajjah Hamisah Samad (BN)
P206 – TANJUNG MANIS : Norah Abd Rahman (BN-PBB)
P207 – IGAN : Datuk Wahab Dolah (BN-PBB)
P210 – KANOWIT : Aaron Ago Dagang (BN-PRS)
P214 – SELANGAU : Joseph Entulu Belaun (BN-PRS)
P215 – KAPIT : Alexander Nanta Linggi (BN-PBB)
P157 – PENGERANG : Datuk Azalina Othman Said (BN-Umno)
N53 – SENALLANG : Datuk Nasir Tun Sakaran (BN)
N18 – PETAGAS : Yahyah@Yahya Hussein@Ag Hussein (BN)
N54 – BUGAYA : Datuk Ramlee Marhaban (BN-Umno)
N35 – GEMENCHEH : Datuk Mohd Kamil Abdul Aziz (BN-Umno)
N13 – SEMAMBU : Pang Tsu Ming (BN-MCA)
N39 – TANJONG SURAT : Datuk Harun Abdullah (BN-Umno)
N56 – CHANGKAT JONG : Mohd Anuar Sudin (Pas)
P202 – SRI AMAN : Masir Kujat (BN-PRS)
N16 – AYER KEROH : Khoo Poay Tiong (DAP)
P137 – BUKIT KATIL : Datuk Md Sirat Abu (BN)
P123 – CHERAS : Tan Kok Wai (DAP)
N34 – KETARI : Dr. Ng Keong Chye (BN-Gerakan)
N35 – SABAI : Datuk M Davendran (BN-MIC)
N41 – KERANJI : Chen Fook Chye (PKR)
P201 – BATANG LUPAR : Datuk Rohani Abdul Karim (BN-PBB)
P76 – TELOK INTAN : M.Manogaran (DAP)
N18 – PASIR TUMBOH : Ahmad Baihaki Atiqullah (Pas)
N9 – LENGGENG : Mustafa Salim (BN-MCA)
N30 – PALOH : Hoo Seong Chang (BN-MCA)
P177 – BEAUFORT : Datuk Lajim Ukim (BN)
N28 – BAKAR ARANG : Tan Wei Xu (PKR)
N26 – MACHAP : Datuk Abd. Hamid Abd. Rahman (BN-Umno)
P217 – BINTULU : Datuk Seri Tiong King Sing (BN-SPDP)
N30 – KARANAAN : Datuk Masidi Manjun (BN-Umno)
N27 – LAYANG-LAYANG : Onn Mohd Yassin (BN-Umno)
N8 – BAHAU : Teo Kok Seong (DAP)
N39 – KEMAYAN : Mohd Fadzil Osman (BN-Umno)
P4 – LANGKAWI : Datuk Paduka Abu Bakar Taib (BN-Umno)
P70 – KAMPAR : Datuk Lee Chee Leong (BN-MCA)
N37 – GUAI : Norolazali Sulaiman (BN-Umno)
N55 – PEKAN NENAS : Tang Nai Soon (BN-MCA)
P198 – MAMBONG : Dr James Dawos Mamit (BN-PBB)
P138 – KOTA MELAKA : Sim Tong Him (DAP)
N15 – PADANG LALANG : Tan Cheong Heng (DAP)
N4 – MATA AYER : Khairi Hassan (BN-Umno)
P116 – WANGSA MAJU : Wee Choo Keong (PKR)
N2 – KUAH : Datuk Nawawi Ahmad (BN-Umno)
P176 – KIMANIS : Datuk Anifah Aman (BN-Umno)
N20 – SUNGAI BAKAP : Maktar Shapee (PKR)
P147 – PARIT SULONG : Datuk Noraini Ahmad (BN-Umno)
P143 – PAGOH : Tan Sri Muhyiddin Md Yassin (BN)
N21 – SUNGAI ACHEH : Datuk Mahmud Zakaria (BN-Umno)
N23 – TELOK MAS : Datuk Latiff Tamby Chik (BN-Umno)
N17 – SALOR : Datuk Husam Musa (Pas)
N45 – GALAS : Che Hasim Sulaiman (Pas)
N53 – BENUT : Datuk Hasni Mohammad (BN-Umno)
N14 – KELEBANG : Datuk Seet Har Cheow (BN-MCA)
N56 – KUKUP : Datuk Md Othman Yusof (BN-Umno)
N54 – PULAI SEBATANG : Tee Siew Kiong (BN-MCA)
N19 – SUNGAI TIANG : Suraya Yaacob (BN-Umno)
P11 – PENDANG : Dr Mohd Hayati Othman (Pas)
N1 – AYER HANGAT : Mohd Rawi Abdul Hamid (BN)
N27 – PANTAI MERDEKA : Abdullah Jusoh (Pas)
N25 – PAROI : Mohd Taufek Abd Ghani (Pas)
N16 – PERAI : P Ramasamy (DAP)
P140 – SEGAMAT : Subramaniam A/L KV Sathasivam (BN)
N8 – JORAK : Dr. Shahrudin Md Salleh (BN-Umno)
N8 – INDERA KAYANGAN : Dr Por Choo Chor @ Por Choo Chuan (BN-MCA)
N10 – KAYANG : Ahmad Bakri Ali (BN-Umno)
N22 – BANDAR HILIR : Tey Kok Kiew (DAP)
P115 – BATU : Chua Tian Chang (PKR)
N15 – API-API : Datuk Dr Yee Moh Chai (BN)
N5 – BENTA : Datuk Mohd Soffi Abdul Razak (BN-Umno)
N3 – PADANG TENGKU : Abdul Rahman Mohamad (BN-Umno)
N4 – MATUNGGONG : Sarapin Mangana (BN)
N24 – BEMBAN : Chua Kheng Hwa (BN-MCA)
N7 – SENA : Abdul Jamil Saad (BN-Umno)
N18 – BUKIT TAMBUN : Law Choo Kiang (PKR)
N7 – BUKIT SERAMPANG : Tahir Taat (BN-Umno)
N12 – BESERAH : Syed Mohammed (Pas)
N58 – SLIM : Datuk Mohd Khusairi Abdul Talib (BN-Umno)
P41 – KEPALA BATAS : Datuk Seri Abdullah Hj Ahmad Badawi (BN-Umno)
N17 – POKOK ASAM : Yee see Kai (DAP)
P1 – PADANG BESAR : Datuk Seri Azmi Khalid (BN-Umno)
N25 – RENGIT : Ayub Jamil (BN-Umno)
N18 – PILAH : Adnan Abu Hasan (BN-Umno)
N10 – BUNUT PAYONG : Datuk Takiyuddin Hassan (Pas)
N20 – LUBOK MERBAU : Mohd Zainudin Mohd Yusof (Pas)
N19 – JAWI : Tan Beng Huat (DAP)
N28 – SUNGAI RAMBAI : Hassan Abd Rahman (BN-Umno)
P126 – JELEBU : Datuk Seri Dr Rais Yatim (BN-Umno)
N31 – SEMERAK : Wan Hassan Wan Ibrahim (Pas)
N24 – SENGGARANG : Ja’affar Hashim (BN-Umno)
N4 – PERMATANG BERANGAN : Shabudin Yahaya (BN-Umno)
N50 – BUKIT PERMAI : Kamaruzaman Ali (BN-Umno)
N3 – SUNGAI LUI : Zainal Abidin Ahmad (BN-Umno)
N32 – SERI DELIMA : R.S.N. Rayer (DAP)
N22 – BEBAR : Datuk Ishak Muhamad (BN-Umno)
N27 – RANTAU : Datuk Seri Mohamad Hasan (BN-Umno)
N11 – LOBAK : Loke Siew Fook (DAP)
P22 – PASIR MAS : Datuk Ibrahim Ali (Pas)
N10 – NILAI : Yap Yew Meng (DAP)
N36 – PANTAI JEREJAK : Sim Tze Tsin (PKR)
N2 – PERTANG : Datuk Razak Mansor (BN-Umno)
N28 – KEMAHANG : Md Anizam Ab Rahman (Pas)
N4 – KLAWANG : Datuk Yunus Rahmat (BN-Umno)
N38 – TRIANG : Leong Ngah Ngah (DAP)
N9 – TAMPARULI : Jahid Jahim (BN)
N28 – KOTA : Datuk Dr Awaluddin Said (BN-Umno)
N34 – GEMAS : Zainab Nasir (BN-Umno)
P27 – TANAH MERAH : Amran Ab Ghani (PKR)
P43 – BAGAN : Lim Guan Eng (DAP)
P131 – REMBAU : Khairy Jamaluddin Abu Bakar (BN-Umno)
N4 – WAKAF BHARU : Che Abdullah Mat Nawi (Pas)
N36 – PELANGAI : Datuk Seri Adnan Yaakob (BN)
N17 – SENALING : Datuk Ismail Lasim (BN-Umno)
N23 – CHINI : Abu Bakar Harun (BN-Umno)
P32 – GUA MUSANG : Tan Sri Tengku Razaleigh Hamzah (BN-Umno)
N10 – SEBERANG JAYA : Datuk Arif Shah Omar Shah (BN-Umno)
N50 – SITIAWAN : Ngeh Koo Kam (DAP)
P79 – LIPIS : Datuk Muhamad Shahrom Osman (BN-Umno)
P8 – POKOK SENA : Mahfuz Omar (Pas)
N52 – PANGKOR : Datuk Dr Zambry Abd Kadir (BN-Umno)
P181 – TENOM : Raimie Unggi (BN-Umno)
N36 – BUKIT BUNGA : Mohd Adhan Kechik (BN-Umno)
N36 – BANDAR BAHARU : Yaakob Husin (Pas)
N35 – KULIM : Lim Soo Nee (PKR)
N6 – CHEMPAKA : Datuk Nik Abdul Aziz Nik Mat (Pas)
N40 – BUKIT IBAM : Mohamad Sahfri Ab Aziz (BN-Umno)
P152 – KLUANG : Hou Kok Chung (BN)
N24 – KADOK : Azami Mohd Noor (Pas)
N17 – SEMERAH : Datuk Ariss Samsudin (BN-Umno)
N46 – PENGKALAN RINTING : Chia Song Cheng (BN-MCA)
N18 – SRI MEDAN : Haji Ahmad Zahri Jamil (BN-Umno)
N29 – MAHKOTA : Md. Jais Sarday (BN-Umno)
N28 – MENGKIBOL : Ng Lam Hua (DAP)
N37 – AIR LANAS : Abdullah Ya’kub (Pas)
P160 – JOHOR BAHRU : Datuk Shahrir Samad (BN-Umno)
P156 – KOTA TINGGI : Datuk Seri Syed Hamid Albar (BN-Umno)
N40 – GUCHIL : Tuan Zamri Ariss Tuan Zakaria (PKR)
P154 – MERSING : Datuk Dr. Abd. Latif Ahmad (BN-Umno)
N32 – ENDAU : Zainal Abidin Osman (BN-Umno)
N22 – PARIT RAJA : Abd. Aziz Kaprawi (BN-Umno)
N4 – AYER HITAM : Abdul Ghani Ahmad (Pas)
N42 – JOHOR JAYA : Tan Cher Puk (BN)
N39 – MENGKEBANG : Abdul Latiff Abdul Rahman (Pas)
P145 – BAKRI : Er Teck Hwa (DAP)
P66 – BATU GAJAH : Fong Po Kuan (DAP)
P67 – KUALA KANGSAR : Datuk Seri Rafidah Aziz (BN-Umno)
P62 – SUNGAI SIPUT : Dr D Jeyakumar (PKR)
P77 – TANJONG MALIM : Datuk Ong Ka Chuan (BN)
N1 – BULOH KASAP : Othman Jais (BN)
N10 – TANGKAK : Goh Tee Tee (BN-MCA)
N19 – CHENDEROH : Datuk Siti Salma Mat Jusak (BN-Umno)
N13 – SUNGAI ABONG : Dr Sheikh Ibrahim Sheikh Salleh (Pas)
P59 – BUKIT GANTANG : Roslan Shaharum (Pas)
N4 – KOTA TAMPAN : Datuk Saarani Mohamad (BN-Umno)
N32 – MENGLEMBU : Lim Peik Har (DAP)
N46 – CHENDERIANG : Mah Hang Soon (BN-MCA)
N12 – BENTAYAN : Wee Tong Hiang (DAP)
N9 – KOTA LAMA : Datuk Anuar Tan Abdullah (Pas)
N6 – BATU TALAM : Abdul Aziz Mat Kiram (BN-Umno)
N10 – DAMAK : Datuk Lau Lee (BN-MCA)
N14 – TERUNTUM : Chan Hong Seong (BN-MCA)
N39 – SUGUT : Datuk Surady Kayong (BN-Umno)
N17 – SUNGAI LEMBING : Datuk Md Sohaimi Mohamed Shah (BN-Umno)
N44 – SIMPANG PULAI : Chan Ming Kai (PKR)
P183 – BELURAN : Datuk Ronald Kiandee (BN-Umno)
P71 – GOPENG : Lee Boon Chye (PKR)
N49 – TUNGKU : Mohd Suhaili Said (BN-Umno)
N58 – MEROTAI : Pang Yuk Ming (BN-LDP)
N57 – SRI TANJONG : Wong Sze Phin @ Jimmy (DAP)
N47 – KUAMUT : Masiung Banah (BN-Upko)
N45 – ELOPURA : Au Kam Wah (BN)
N44 – KARAMUNTING : Peter Pang En Yin (BN)
N34 – LIAWAN : Datuk Sairin Karno (BN)
N33 – BINGKOR : Justin Guka (BN-Umno)
N55 – BALUNG : Datuk Syed Abas Syed Ali (BN-Umno)
N32 – TAMBUNAN : Datuk Seri Joseph Pairin Kitingan (BN-PBS)
N31 – PAGINATAN : Datuk Ewon Ebin (BN-Umno)
P220 – BARAM : Datuk Jacob Dungau Sagan (BN-SPDP)
N23 – AIR PUTIH : Lim Guan Eng (DAP)
N29 – DATUK KERAMAT : Jagdeep Singh Deo (DAP)
N35 – BATU UBAN : Raveentharan (PKR)
N51 – SIJANGKANG : Datuk Abdul Fatah Iskandar (BN-Umno)
N24 – SEMENYIH : Johan Aziz (BN)
P98 – GOMBAK : Mohamed Azmin Ali (PKR)
N17 – GOMBAK SETIA : Hasan Mohd Ali (Pas)
N14 – RAWANG : Gan Pei Nei (PKR)
P112 – KUALA LANGAT : Abdullah Sani Abdul Hamid (PKR)
N42 – MERU : Abdul Rani Osman (Pas)
N45 – SELAT KELANG : Halimah Ali (Pas)
N34 – BUKIT GASING : Edward Lee Poh Lin (DAP)
N21 – CHEMPAKA : Iskandar Abdul Samad (Pas)
N36 – DAMANSARA UTAMA : Dr Cheah Wing Yin (DAP)
P102 – SERDANG : Teo Nie Ching (DAP)
N44 – SUNGAI PINANG : Teng Chang Khim (DAP)
N12 – BUKIT TUNGGAL : Dr Alias Razak (Pas)
P35 – KUALA NERUS : Datuk Mohd Nasir Tan Sri Ibrahim Fikri (BN)
N18 – BUKIT PAYUNG : Mohd Nor Hamzah (Pas)
P100 – PANDAN : Datuk Ong Tee Keat (BN-MCA)
N9 – TEPUH : Muhammad Ramli Nuh (BN-Umno)
N14 – BANDAR : Toh Chin Yaw (BN-MCA)
P106 – PETALING JAYA UTARA : Tony Pua Kiam Wee (DAP)
N35 – KAMPUNG TUNKU : Lau Weng San (DAP)
N27 – SURA : Wan Hassan Mohd Ramli (Pas)
N25 – KAJANG : Lee Kim Sin (PKR)
N8 – BATU RAKIT : Khazan Che Mat (BN-Umno)
N27 – BALAKONG : Yap Lum Chin (DAP)
N29 – KEMASIK : Rosli Othman (BN)
N15 – TAMAN TEMPLER : Datuk Subahan Kamal (BN-Umno)
N32 – AIR PUTIH : Wan Abdul Hakim Wan Mokhtar (BN-Umno)
N13 – KUANG : Abdul Shukur Idrus (BN-Umno)
N2 – SABAK : Datuk Warno Dogol (BN-Umno)
N18 – HULU KELANG : Saari Sungip (Pas)
N13 – WAKAF MEMPELAM : Mohd Abdul Wahid Endut (Pas)
N11 – IJOK : Tan Sri Khalid Ahmad (PKR)
N16 – BATU BURUK : Dr Syed Azman Syed Ahmad Nawawi (Pas)
N30 – KINRARA : Teresa Kok Suh Sim (DAP)
N11 – SEBERANG TAKIR : Ahmad Razif Abd Rahman (BN-Umno)
N10 – BUKIT MELAWATI : Muthiah a/l Maria Pillay (PKR)
N28 – PAKA : Zakaria Ariffin (BN-Umno)
N12 – JERAM : Datuk Amiruddin Setro (BN-Umno)
N37 – BUKIT LANJAN : Elizabeth Wong (PKR)
N10 – TELUK PASU : Datuk Abdul Rahin Mohd Said (BN-Umno)
N20 – LEMBAH JAYA : Khasim Abdul Aziz (Pas)
N17 – ALUR LIMBAT : Alias Abdullah (BN-Umno)
N19 – BUKIT ANTARABANGSA : Mohamad Azmin Ali (PKR)
N20 – PENGKALAN BERANGAN : Yahaya Khatib Mohamad (BN-Umno)
N16 – BATU CAVES : Amirudin Shari (PKR)
N39 – KOTA DAMANSARA : Dr Mohd Nasir Hashim (PKR)
N7 – LANGKAP : Asha’ari Idris (BN-Umno)
N54 – TANJONG SEPAT : Datuk Dr Karim Mansor (BN)
N4 – HULU BESUT : Nawi Mohamad (BN-Umno)
N55 – DENGKIL : Datuk Marsum Paing (BN-Umno)
N31 – CUKAI : Datuk Mohamad Awang Tera (BN-Umno)
N26 – RANTAU ABANG : Za’abar Mohd Adib (BN-Umno)
N4 – SEKINCHAN : Ng Suee Lim (DAP)
N25 – BUKIT BESI : Datuk Din Adam (BN-Umno)
N3 – SUNGAI PANJANG : Datuk Seri Mohamad Khir Toyo (BN-Umno)
N7 – BATANG KALI : Mohd Isa Abu Kasim ( (BN-Umno)
N47 – PANDAMARAN : Ronnie Liu Thian Khiew (DAP)
N48 – KOTA ALAM SHAH : M. Monoharan (DAP)
P93 – SUNGAI BESAR : Noriah Kasnon (BN)
P96 – KUALA SELANGOR : Dr Zulkifly Ahmad (Pas)
P111 – KOTA RAJA : Dr. Siti Mariah Mahmud (Pas)
P92 – SABAK BERNAM : Abd Rahman Bakri (BN-Umno)
P99 – AMPANG : Zuraida Kamaruddin (PKR)
P110 – KLANG : Charles Anthony Santiago (DAP)
P103 – PUCHONG : Gobind Singh Deo (DAP)
P113 – SEPANG : Datuk Mohd Zin Mohamed (BN-Umno)
P94 – HULU SELANGOR : Zainal Abidin Ahmad (PKR)
P108 – SHAH ALAM : Hj Khalid Abd Samad (Pas)
P95 – TANJONG KARANG : Datuk Noh Omar (BN-Umno)
P105 – PETALING JAYA SELATAN : Hee Loy Sian (PKR)
P97 – SELAYANG : William Leong Jee Keen (PKR)
P107 – SUBANG : R. Sivarasa (PKR)
P104 – KELANA JAYA : Gwo-Burne Loh (PKR)
P109 – KAPAR : Manikavasagam Sundaram (PKR)
P101 – HULU LANGAT : Dr Che Rosli Che Amat (Pas)
N49 – SERI ANDALAS : Xavier Jayakumar a/l Arulanandam (PKR)
N43 – SEMENTA : Datuk Abdul Rahman Palil (BN-Umno)
N5 – KIJANG : Wan Ubaidah Omar (Pas)
P222 – LAWAS : Henry Sum Agong (BN-PBB)
P209 – JULAU : Joseph Salang Gandum (BN-PRS)
N6 – REMBIA : Norpipah Abdol (BN-Umno)
P195 – BANDAR KUCHING : Chong Chieng Jen (DAP)
P125 – PUTRAJAYA : Datuk Seri Tengku Adnan Tengku Mansor (BN-Umno)
P204 – BETONG : Datuk Douglas Uggah Embas (BN-PBB)
P221 – LIMBANG (BUKIT MAS) : Hasbi Habibollah (BN-PBB)
N52 – SULABAYAN : Datuk Harman Mohamad (BN-Umno)
N18 – AYER MOLEK : Datuk Md Yunos Husin (BN-Umno)
P166 – LABUAN : Datuk Yusoff Mahal (BN-Umno)
P218 – SIBUTI : Ahmad Lai Bujang (BN-PBB)
N7 – SUNGAI PUYU : Phee Boon Poh (DAP)
N17 – BUKIT BARU : Datuk Seri Mohd Ali Mohd Rustam (BN-Umno)
P144 – LEDANG : Hamim Samuri (BN-Umno)
N25 – RIM : Yazed Khamis (BN)
N35 – MELALAP : Datuk Radin Malleh (BN)
N26 – CHENOR : Datuk Tan Mohd Aminuddin Ishak (BN-Umno)
P127 – JEMPOL : Datuk Lilah Yassin (BN-Umno)
N36 – KEMABONG : Datuk Rubin Balang (BN-Umno)
N8 – DONG : Datuk Shahiruddin Ab Moin (BN-Umno)
P212 – SIBU : Datuk Robert Lau Hoi Chew (BN-SUPP)
N51 – KUNAK : Nilwan Kaban (BN-Umno)
N17 – BUKIT TENGAH : Ong Win Chen (PKR)
N50 – LAHAD DATU : Datuk Datu Nasrun Datu Mansur (BN-Umno)
N59 – BEHRANG : Jamaluddin Mohd Radzi (PKR)
N37 – JOHOR LAMA : Asiah Md. Ariff (BN-Umno)
N4 – CHEKA : Datuk Fong Koong Fuee (BN-MCA)
N1 – PENAGA : Datuk Azhar Ibrahim (BN-Umno)
P21 – KOTA BHARU : Datuk Wan Abdul Rahim Wan Abdullah (Pas)
N57 – SUNGKAI : N Sivanesan (DAP)
N27 – MERLIMAU : Datuk Mohamad Hidhir Abu Hassan (BN)
N3 – PINANG TUNGGAL : Datuk Roslan Saidin (BN-Umno)
N16 – KAMUNTING : Mohamad Zahir Datuk Khalid (BN-Umno)
N27 – GUAL IPOH : Wan Yusuff Wan Mustaffa (Pas)
N9 – KUALA KURAU : Abdul Yunus Jamhari (PKR)
N11 – KIULU : Datuk Louis Rampas (BN-PBS)
N23 – PENGGARAM : Koh Chee Chai (BN-MCA)
N1 – PENGKALAN HULU : Datuk Seri Mohd Tajol Rosli Ghazali (BN-Umno)
P133 – TAMPIN : Datuk Shaziman Abu Mansor (BN-Umno)
P44 – PERMATANG PAUH : Datin Seri Dr Wan Azizah Wan Ismail (PKR)
P178 – SIPITANG : Datuk Sapawi Ahamad (BN)
N15 – JUASSEH : Mohd Razi Khail (BN-Umno)
N14 – AMPANGAN : Rashid Latiff (PKR)
N13 – SIKAMAT : Aminuddin Harun (PKR)
N33 – TENGGAROH : T. Murukasvary (BN-MIC)
N1 – CHENNAH : Siow Chen Pin (BN-MCA)
P86 – MARAN : Datuk Ismail Abdul Muttalib (BN-Umno)
P170 – TUARAN : Datuk Wilfred Bumburing (BN-Upko)
N25 – KLIAS : Datuk Azizah Mohd Dun (BN)
N13 – BERAPIT : Ong Kok Fooi (DAP)
N21 – PARIT YAANI : Ng See Tiong (BN-MCA)
N8 – TITI SERONG : Dr Khalil Idham Lim Abdullah (Pas)
N16 – SERI MENANTI : Abdul Samad Ibrahim (BN-Umno)
N47 – KEMPAS : Datuk Osman Sapian (BN-Umno)
P63 – TAMBUN : Datuk Ahmad Husni Hanadziah (BN-Umno)
N54 – HUTAN MELINTANG : Kesavan Subramaniam (PKR)
N7 – KUALA NERANG : Datuk Syed Sobri Syed Hashim (BN-Umno)
N8 – PEDU : Datuk Seri Mahdzir Khalid (BN-Umno)
N26 – SERKAM : Ghazale Muhamad (BN-Umno)
N14 – MACHANG BUBUK : Tan Hock Leong (PKR)
N42 – DABONG : Arifabillah @ Mohd Asri Ibrahim (Pas)
N2 – BERTAM : Zabariah Abdul Wahab (BN-Umno)
N24 – HULU KINTA : Datuk Rusnah Kassim (BN-Umno)
N18 – LEPAR : Mohd Shohaimi Jusoh (BN-Umno)
N7 – PANCHOR : Nik Amar Nik Abdullah (Pas)
N20 – LABU : Datuk Hasim Rusdi (BN-Umno)
N2 – TEMENGGOR : Moon Akau (PKR)
N10 – SULAMAN : Datuk Hajiji Mohd Noor (BN-Umno)
N11 – TENDONG : Muhammad Md Daud (Pas)
P132 – TELOK KEMANG : Kamarul Baharin Abbas (PKR)
P185 – BATU SAPI : Datuk Edmund Chong Ket Wah (BN-PBS)
N16 – LUYANG : Melanie Chia Chui Ket (BN-SAPP)
P184 – LIBARAN : Datuk Juslie Ajirol (BN-Umno)
P129 – KUALA PILAH : Datuk Hassan Malek (BN-Umno)
N25 – CANNING : Wong Kah Woh (DAP)
N19 – JOHOL : Roslan Mohd Yusof (BN-Umno)
N26 – TEBING TINGGI : Ong Boon Tiow (DAP)
N16 – INDERAPURA : Shafik Fauzan Sharif (BN-Umno)
N22 – RAHANG : Arumugam A/L Karuppan (DAP)
N43 – NENGGIRI : Md Yusoff Abd Ghani (BN-Umno)
N31 – JELAPANG : Loh Koi Pin (BN)
N1 – TITI TINGGI : Yip Sun Onn (BN-MCA)
N24 – SENAWANG : Gunasekaran A/L Palasamy (DAP)
N31 – BATU LANCHANG : Law Heng Kiang (DAP)
N21 – PERUPOK : Omar Mohamad (Pas)
N35 – MANONG : Datuk Ramly Zahari (BN-Umno)
P89 – BENTONG : Datuk Liow Tiong Lai (BN-MCA)
P50 – JELUTONG : Jeff Ooi Chuan Aun (DAP)
N28 – SINDUMIN : Ahmad Bujang (BN-Umno)
P42 – TASEK GELUGOR : Tan Sri Nor Mohamed Yakcop (BN-Umno)
N12 – KARAMBUNAI : Jainab Ahmad (BN-Umno)
N48 – SUNGAI MANIK : Zainol Padzi Paharuddin (BN)
N6 – TELOK AYER TAWAR : Datuk Jahara Hamid (BN-Umno)
N15 – TANJONG LUMPUR : Datuk Wan Adnan Wan Mamat (BN-Umno)
N34 – BUKIT CHANDAN : Datuk Wan Mohamad Khairil Anuar Wan Ahmad (BN-Umno)
P9 – ALOR STAR : Datuk Chor Chee Heung (BN-MCA)
N33 – TRONOH : V Sivakumar (DAP)
N7 – JERAM PADANG : Mogan A/L Velayatham (BN-MIC)
N11 – PULAU TAWAR : Datuk Dr Ahmad Shukri Ismail (BN-Umno)
P61 – PADANG RENGAS : Datuk Seri Mohamed Nazri Abd Aziz (BN-Umno)
N11 – PAUH : Datuk Seri Diraja Syed Razlan Putra Jamalullail (BN-Umno)
N44 – PALOH : Datuk Nozula Mat Diah (BN-Umno)
N30 – LIMBONGAN : Dr Zainuddin Awang Hamat (Pas)
N3 – KENERING : Mohd Tarmizi Idris (BN-Umno)
N33 – PORT DICKSON : Ravi A/L Munusamy (PKR)
N13 – KUALA SAPETANG : Tai Sing Ng (PKR)
N37 – BATU MAUNG : Abdul Malek Kassim (PKR)
N38 – BELANJA : Datuk Mohd Zaim Abu Hasan (BN-Umno)
N12 – PANTAI KUNDOR : Datuk Ab Rahaman Ab Karim (BN-Umno)
P159 – PASIR GUDANG : Datuk Seri Mohamed Khaled Nordin (BN-Umno)
P20 – PENGKALAN CHEPA : Datuk Ab Halim Ab Rahman (Pas)
N20 – TAWANG : Hassan Mohamood (Pas)
N10 – ALOR PONGSU : Sham Mat Sahat (BN-Umno)
N13 – KOTA DARUL AMAN : Lee Guan Aik (DAP)
N14 – CHANGKAT JERING : Kapt Mohd Osman Mohd Jailu (PKR)
N40 – TIRAM : Datuk Maulizan Bujang (BN-Umno)
P174 – PENAMPANG : Tan Sri Bernard Giluk Dompok (BN-Upko)
N34 – LUNAS : Mohd Razhi Salleh (PKR)
P171 – SEPANGGAR : Datuk Enchin Bin Majimbun (BN)
N33 – MERBAU PULAS : Aishah Ghazali (Pas)
N39 – PULAU BETONG : Muhammad Farid Saad (BN-Umno)
P188 – SILAM : Salleh Kalbi (BN)
P17 – PADANG SERAI : N Gobalakrishnan (PKR)
N38 – BAYAN LEPAS : Syed Ameruddin Syed Ahmad (BN-Umno)
P65 – IPOH BARAT : M. Kulasegaran (DAP)
N11 – GUNONG SEMANGGOL : Ramli Tusin (Pas)
N9 – BUKIT LADA : Ahmad Izzat Shauki (Pas)
N32 – KUALA SEMANTAN : Syed Hamid Syed Mohamad (Pas)
N23 – BONGAWAN : Datuk Karim Bujang (BN-Umno)
N30 – MENTAKAB : Chuah Boon Seong (BN-MCA)
P148 – AYER HITAM : Dr Wee Ka Siong (BN-MCA)
N29 – KEPAYANG : Loke Chee Yan (DAP)
N30 – BUNTONG : Sivasubramaniam (DAP)
N20 – SEMARANG : Datuk Samsol Bari Jamali (BN-Umno)
N28 – BERCHAM : Sum Cheok Leng (DAP)
P146 – MUAR : Razali Hj Ibrahim (BN-Umno)
N1 – PENGKALAN KUBOR : Datuk Noor Zahidi Omar (BN-Umno)
N47 – AYER KUNING : Datuk Samsuddin Abu Hassan (BN-Umno)
N27 – PENGKALAN KOTA : Lau Keng Ee (DAP)
N6 – BINTONG : Datuk Mat Isa Sabu (BN-Umno)
N28 – KOMTAR : Ng Wei Aik (DAP)
P31 – KUALA KRAI : Dr Mohd Hatta Md Ramli (Pas)
P117 – SEGAMBUT : Lim Lip Eng (DAP)
N5 – SELAMA : Datuk Mohamad Daud Mohd Yusoff (BN-Umno)
N6 – KUBU GAJAH : Datuk Seri Raja Ahmad Zainuddin Raja Omar (BN-Umno)
N42 – TIOMAN : Capt (rtd) Mohd Johari Hussain (BN-Umno)
N3 – PITAS : Bolkiah Ismail (BN-Umno)
N19 – PANCHING : Mohd Zaili Besar (BN-Umno)
N20 – MOYOG : Donald Peter Mojuntin (BN-Upko)
N5 – BUKIT KAYU HITAM : Datuk Ahmad Zaini Japar (BN-Umno)
N2 – JELAI : Datuk Wan Rosdy Wan Ismail (BN-Umno)
N19 – KAPAYAN : Datuk Khoo Keok Hai (BN)
N31 – LANCHANG : Datuk Mohd Sharkar Shamsudin (BN-Umno)
P186 – SANDAKAN : Datuk V.K. Liew (BN-LDP)
N32 – KUALA KETIL : Md Zuki Yusof (Pas)
P14 – MERBOK : Datuk Rashid Din (PKR)
N26 – TANJUNG DAWAI : Dr Hamdan Khalid (Pas)
N25 – BUKIT SELAMBAU : V Arumugam (Bebas)
P84 – PAYA BESAR : Datuk Abdul Manan Ismail (BN-Umno)
P16 – BALING : Taib Azamudden Md Taib (Pas)
N6 – JITRA : Datuk Saad Man (BN-Umno)
P5 – JERLUN : Datuk Mukhriz Mahathir (BN-Umno)
N11 – SEROM : Datuk Abdul Ghani Othman (BN-Umno)
N43 – SUNGAI RAPAT : Hamidah Osman (BN)
N45 – TEJA : Chang Lih Kang (PKR)
N40 – LABUK : Datuk Michael Asang (BN-PBS)
P191 – KALABAKAN : Datuk Abdul Ghapur Salleh (BN-Umno)
P182 – PENSIANGAN : Tan Sri Joseph Kurup (BN-PBRS)
N4 – LENDU : Datuk Idderis Kassim (BN-Umno)
P205 – SARATOK : Jelaing Mersat (BN-SPDP)
P200 – BATANG SADONG : Nancy Shukri (BN-PBB)
P211 – LANANG : Datuk Tiong Thai King (BN-SUPP)
P189 – SEMPORNA : Datuk Shafie Apdal (BN-Umno)
P219 – MIRI : Datuk Peter Chin Fah Kui (BN-SUPP)
N9 – DURIAN TUNGGAL : Datuk Ab Wahab Ab Latip (BN-Umno)
P196 – STAMPIN : Datuk Yong Khoon Seng (BN-SUPP)
N2 – TANJUNG BIDARA : Datuk Ab Karim Sulaiman (BN)
N3 – AYER LIMAU : Amirudin Yusof (BN-Umno)
N7 – GADEK : Datuk Abdul Ghafar Atan (BN-Umno)
N8 – MACHAP : Lai Meng Chong (BN-MCA)
N10 – ASAHAN : Perumal A/L Raju (BN-MIC)
N1 – KUALA LINGGI : Ismail Othman (BN-Umno)
N4 – KEMELAH : Ayub Rahmat (BN-Umno)
P208 – SARIKEI : Ding Kuong Hiing (BN-SUPP)
P135 – ALOR GAJAH : Datuk Seri Dr Fong Chan Onn (BN-MCA)
P203 – LUBOK ANTU : William Nyallau Badak (BN-PRS)
P114 – KEPONG : Dr Tan Seng Giaw (DAP)
N41 – GUM-GUM : Datuk Zakaria Mohd Edris (BN-Umno)
P197 – KOTA SAMARAHAN : Datuk Seri Sulaiman Abdul Rahman Abdul Taib (BN-PBB)
N12 – TEMIANG : Ng Chin Tsai (DAP)
P119 – TITIWANGSA : Dr Lo’ Lo’ Mohd Ghazali (Pas)
N27 – JENDERAK : Datuk Mohamed Jaafar (BN-Umno)
N15 – BACHANG : Lim Jak Wong (DAP)
N3 – PEMANIS : Lau Chin Hoon (BN-Gerakan)
N36 – REPAH : Veerapan Superamaniam (DAP)
N55 – PASIR BEDAMAR : Seah Leong Peng (DAP)
P193 – SANTUBONG : Datuk Dr Wan Junaidi Tuanku Jaafar (BN-PBB)
N38 – PENAWAR : Hamimah Mansor (BN-Umno)
P134 – MASJID TANAH : Datuk Wira Abu Seman Yusop (BN-Umno)
N9 – BAGAN DALAM : A. Thanasekharan (DAP)
P194 – PETRA JAYA : Fadillah Yusof (BN-PBB)
N42 – TUALANG SEKAH : Norli Mohd Radzi (BN-Umno)
N40 – MALIM NAWAR : Keshvinder Singh (PKR)
P173 – PUTATAN : Datuk Dr Marcus Mojigoh (BN-Upko)
P124 – BANDAR TUN RAZAK : Tan Sri Abdul Khalid Ibrahim (PKR)
N31 – KAHANG : Vidyananthan Ramadhan (BN-MIC)
N26 – CHEMBONG : Zaifulbahri Idris (BN-Umno)
P165 – TANJONG PIAI : Wee Jeck Seng (BN-MCA)
P136 – TANGGA BATU : Datuk Idris Haron (BN-Umno)
P199 – SERIAN : Datuk Richard Riot Jaem (BN-SUPP)
P164 – PONTIAN : Ahmad Maslan (BN-Umno)
P151 – SIMPANG RENGGAM : Liang Teck Meng (BN-Gerakan)
P90 – BERA : Datuk Ismail Sabri Yaakob (BN)
P153 – SEMBRONG : Datuk Seri Hishammuddin Tun Hussein (BN-Umno)
P122 – SEPUTEH : Teresa Kok Suh Sim (DAP)
N2 – JEMENTAH : Lee Hong Tee (BN-MCA)
N25 – KUALA SENTUL : Datuk Shahaniza Shamsuddin (BN)
P163 – KULAI : Datuk Seri Ong Ka Ting (BN-MCA)
N18 – AULONG : Yiew Tian Hoe (DAP)
N11 – SUNGAI UDANG : Datuk Yaakub Md Amin (BN-Umno)
N2 – BESERI : Mohd Rawi Kassim (BN-Umno)
N26 – KUALA PENYU : John Teo Mau Sing (BN-Upko)
N26 – BUKIT PANAU : Abdul Fattah Mahmood (Pas)
N5 – SANTAN : Sabry Ahmad (BN-Umno)
N20 – PULAU MANIS : Khairuddin Mahmud (BN-Umno)
P118 – SETIAWANGSA : Datuk Zulhasnan Rafique (BN-Umno)
N14 – ALOR MENGKUDU : Dr Ismail Salleh (Pas)
N19 – KESIDANG : Goh Leong San (DAP)
P51 – BUKIT GELUGOR : Karpal Singh (DAP)
P192 – MAS GADING : Datuk Dr Tekhee @ Tiki Lafe (BN-SPDP)
N12 – TAMBUN TULANG : Datuk Seri Shahidan Kassim (BN-Umno)
N13 – PAYA RUMPUT : Datuk Tahir Hassan (BN-Umno)
P80 – RAUB : Datuk Dr Ng Yen Yen (BN-MCA)
N7 – TRAS : Choong Siew Onn (DAP)
P13 – SIK : Che Uda Che Nik (Pas)
N20 – KOTA LAKSAMANA : Betty Chew Gek Cheng (DAP)
N23 – BELANTEK : Tajudin Abdullah (BN-Umno)
N3 – CHUPING : Mansor Jusoh (BN)
N24 – JENERI : Yahya Abdullah (Pas)
N6 – PALONG : Datuk Aziz Shamsuddin (BN-Umno)
N28 – KERDAU : Zaharuddin Abu Kassim (BN)
N21 – DUYONG : Gan Tian Loo (BN)
N24 – LUIT : Datuk Ahmad Munawar Abdul Jalil (BN-Umno)
N8 – TANJONG MAS : Rohani Ibrahim (Pas)
P15 – SUNGAI PETANI : Johari Abdul (PKR)
P172 – KOTA KINABALU : Hiew King Chiew (DAP)
N9 – KUALA PERLIS : Mat Hassan (BN-Umno)
N24 – MEMBAKUT : Mohd Arifin Mohd Arif (BN-Umno)
N18 – TOKAI : Mohamed Taulan Mat Rasul (Pas)
P82 – INDERA MAHKOTA : Azan Ismail (PKR)
N29 – SIDAM : Tan Show Kang (PKR)
P60 – TAIPING : Nga Kor Ming (DAP)
N9 – GAMBIR : M. Asojan (BN-MIC)
N21 – LINTANG : Datuk Ahamad Pakeh Adam (BN-Umno)
P139 – JASIN : Datuk Wira Ahmad Hamzah (BN-Umno)
N22 – JALONG : Leong Mee Meng (DAP)
P213 – MUKAH : Datuk Seri Dr Muhd Leo Michael Toyad (BN-PBB)
N5 – TENANG : Sulaiman Taha (BN)
P45 – BUKIT MERTAJAM : Chong Eng (DAP)
N41 – MUADZAM SHAH : Datuk Maznah Mazlan (BN-Umno)
N33 – AIR ITAM : Wong Hon Wai (DAP)
N23 – MANJOI : Datuk Nadzri Ismail (BN-Umno)
N6 – BEKOK : Tan Kok Hong @ Tan Yi (BN-MCA)
P75 – BAGAN DATOK : Datuk Ahmad Zahid Hamidi (BN-Umno)
N53 – RUNGKUP : Shaarani Mohamad (BN-Umno)
P130 – RASAH : Loke Siew Fook (DAP)
P57 – PARIT BUNTAR : Dr Mujahid Yusof (Pas)
N9 – TAHAN : Datuk Wan Amizan Wan Abdul Razak (BN-Umno)
P54 – GERIK : Datuk Tan Lian Hoe (BN-Gerakan)
N13 – GUAR SANJI : Jafperi Othman (BN-Umno)
N19 – YONG PENG : Lim Kee Moi (BN-MCA)
N27 – LUMADAN : Kamarlin Ombi (BN-Umno)
N23 – MAMBAU : Wong May May (DAP)
P25 – BACHOK : Nasharudin Mat Isa (Pas)
N42 – SUNGAI SIBUGA : Datuk Seri Musa Aman (BN-Umno)
N29 – CHUAH : Chai Tong Chai (PKR)
N17 – TANJONG ARU : Edward Yong Oui Fah (BN-PBS)
N15 – SANGLANG : Abdullah Hassan (BN-Umno)
P141 – SEKIJANG : Datuk Hj Baharum Mohamed (BN-Umno)
N27 – PASIR PINJI : Su Keong Seng (DAP)
N30 – LUKUT : Ean Yong Tin Sin (DAP)
N2 – KELABORAN : Mohd Zaki Ibrahim (Pas)
N32 – LINGGI : Ismail Taib (BN-Umno)
N30 – SUNGAI PINANG : Koid Teng Kuan (DAP)
P190 – TAWAU : Datuk Dr Chua Soon Bui (BN-SAPP)
P81 – JERANTUT : Tengku Azlan Sultan Abu Bakar (BN-Umno)
N49 – KAMPONG GAJAH : Dr. Wan Norashikin Wan Nordin (BN-Umno)
N5 – SERTING : Shamsulkahar Mohd Deli (BN-Umno)
N5 – SUNGAI DUA : Datuk Jasmin Mohamed (BN-Umno)
P12 – JERAI : Mohd Firdaus Ja’afar (Pas)
N12 – SELINSING : Husin Din (Pas)
N16 – SUNGAI BALANG : Dr.Robia Kosai (BN-Umno)
N3 – PASIR PEKAN : Datuk Ahmad Yakob (Pas)
P180 – KENINGAU : Datuk Seri Joseph Pairin Kitingan (BN-PBS)
N10 – BUKIT PINANG : Md Roshidi Osman (Pas)
N15 – MAHARANI : Dr Mohamad Taslim (Pas)
N13 – CHETOK : Abdul Halim Abdul Rahman (Pas)
P48 – BUKIT BENDERA : Liew Chin Tong (DAP)
P121 – LEMBAH PANTAI : Nurul Izzah Anwar (PKR)
N11 – DERGA : Dr Chia Soon Hai (BN)
P72 – TAPAH : Datuk M Saravanan (BN-MIC)
N49 – NUSA JAYA : Datuk Aziz Sapian (BN-Umno)
N25 – KOK LANAS : Datuk Md Alwi Che Ahmad (BN-Umno)
N37 – PANTAI REMIS : Ooi Jing Ting (BN-MCA)
P29 – MACHANG : Saifuddin Nasution Ismail (PKR)
N7 – KEDAMAIAN : Timbon @ Herbert Lagadan (BN-PBS)
N35 – PASIR RAJA : Datuk Dr. Adham Baba (BN-Umno)
N25 – PULAU TIKUS : Koay Teng Hai (DAP)
N24 – KEBUN BUNGA : Ong Khan Lee (PKR)
N26 – PADANG KOTA : Chow Kon Yeow (DAP)
N14 – SIMPANG AMPAT : Rus’sele Eizan (Pas)
P23 – RANTAU PANJANG : Siti Zailah Mohd Yusoff (Pas)
N2 – TANJONG KAPOR : Teo Chee Kang (BN)
N13 – INANAM : Johnny Goh (BN-PBS)
P26 – KETEREH : Ab Aziz Ab Kadir (PKR)
N14 – MERANTI : Mohd Nassuruddin Daud (Pas)
P56 – LARUT : Datuk Hamzah Zainuddin (BN-Umno)
P187 – KINABATANGAN : Datuk Bung Moktar Radin (BN-Umno)
N12 – PENGKALAN PASIR : Hanifa Ahmad (Pas)
N29 – KUNDASANG : Dr Joachim Gunsalam (BN-PBS)
N6 – TEMPASUK : Datuk Musbah Jamli (BN-Umno)
N60 – SEBATIK : Abd Muis Picho (BN)
N48 – SUKAU : Saddi Abdu Rahman (BN-Umno)
N43 – SEKONG : Datuk Samsudin Yahya (BN-Umno)
N38 – NABAWAN : Datuk Bobbey Ah Fang Suan (BN-Upko)
N46 – TANJONG PAPAT : Datuk Raymond Tan Shu Kiah (BN-SAPP)
N56 – APAS : Datuk Tawfiq Abu Bakar Titingan (BN-Umno)
N15 – LADANG : Datuk Engku Hassan Engku Omar (Pas)
N22 – TERATAI : Lee Ying Ha (DAP)
N26 – BANGI : Shafie Abu Bakar (PAS)
N6 – PERMAISURI : Abd Halim Jusoh (BN-Umno)
N23 – DUSUN TUA : Ismail Sani (BN-Umno)
N33 – TAMAN MEDAN : Haniza Mohd Talha (PKR)
N28 – SERI KEMBANGAN : Ean Yong Hian Wah (DAP)
N2 – KOTA PUTERA : Muhammad Pehimi Yusof (BN-Umno)
N31 – SUBANG JAYA : Hannah Yeoh Tseow Suan (DAP)
P38 – HULU TERENGGANU : Mohd Nor Othman (BN-Umno)
N53 – MOHRIB : Hasiman Sidom (BN)
P33 – BESUT : Datuk Dr Abdullah Muhammad Zin (BN)
N29 – SERI SERDANG : Datuk Mohd Satim Diman (BN-Umno)
P40 – KEMAMAN : Datuk Ahmad Shabery Cheek (BN)
N52 – TELOK DATOK : Tan Choon Swee (DAP)
P39 – DUNGUN : Matulidi Jusoh (BN-Umno)
N32 – SERI SETIA : Nik Nazmi Nik Ahmad (PKR)
P37 – MARANG : Datuk Seri Abdul Hadi Awang (Pas)
N50 – SRI MUDA : Mat Shuaimi Shafiei (PKR)
P36 – KUALA TERENGGANU : Datuk Razali Ismail (BN-Umno)
N9 – PERMATANG : Sulaiman Abd Razak (BN-Umno)
P34 – SETIU : Datuk Mohd Jidin Shafee (BN-Umno)
N19 – RU RENDANG : Datuk Seri Abdul Hadi Awang (Pas)
N56 – SUNGAI PELEK : Datuk Yap Ee Wah (BN-MCA)
N41 – BATU TIGA : Rodziah Ismail (PKR)
N3 – JERTIH : Datuk Idris Jusoh (BN-Umno)
N40 – KOTA ANGGERIK : Yaakob Sapari (PKR)
N1 – KUALA BESUT : Dr A Rahman Mokhtar (BN-Umno)
N5 – JABI : Ramlan Ali (BN-Umno)
N21 – TELEMONG : Rozi Mamat (BN-Umno)
N5 – HULU BERNAM : Datuk Mohamed Idris Abu Bakar (BN-Umno)
N1 – SUNGAI AIR TAWAR : Datuk Raja Ideris @ Raja Idris Raja Ahmad (BN-Umno)
N30 – KIJAL : Datuk Ahmad Said (BN-Umno)
N38 – PAYA JARAS : Datuk Muhammad Bushro Mat Johor (BN-Umno)
N23 – KUALA BERANG : Mohd Zawawi Ismail (BN-Umno)
N24 – AJIL : Datuk Rosol Wahid (BN-Umno)
N22 – MANIR : Datuk Dr Harun Taib (Pas)
N8 – SUNGAI BURONG : Datuk Mohd Shamsudin Lias (BN-Umno)
N46 – PELABUHAN KLANG : Badrul Hisham Abdullah (PKR)
N6 – KUALA KUBU BAHARU : Wong Koon Mun (BN-MCA)

Sumber: Harian Metro

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
  • http://www.paypal2u.com/blog/ Paypal2u Bloggers

    Selamat bertugas untuk semua. Kami sedang perhatikan pergerakan dan tindakan anda. Silap langkah, anda pasti kecundang.

    Paypal2u Bloggers’s last blog post..Malaysian 12th Election Result Analysis

  • http://www.mohdhafez.net hafez

    Kuasa rakyat kini terserlah dan menjadi igauan para pemimpin kita hari ini. 😀

  • http://melayubuntu.blogspot.com melayubuntu

    hope ada perubahan utk masa depan malaysia yg lebih gemilang dan diberkati!

    melayubuntu’s last blog post..Gear Pertama untuk Hardy Heron

  • atok kota raja AKR

    mari kita semak semula keputusan pru 12 ni, ramai pemimpin yang dipilih rakyat ni dari kalangan pemimpin melayu, cina dan india, tetapi kenapa pemimpin melayu lebih ramai??? inilah buktinya malaysia ni adalah tanah melayu…jadi atok nak ingatkan kpd semua…jgn kita lupa diri ya, melayu itu mestilah beragama islam, bertutur dalam bahasa melayu dan mengamalkan cara hidup dan kebudayaan melayu & islam,jgn bermusuh dgn org bukan islam…dakwah lah kpd mereka ya